Δευτέρα 14 Οκτωβρίου 2024

Εθνική Ελλάδας: Η βαθμολογία του ομίλου της στο Nations League

Εθνική Ελλάδας: Η βαθμολογία του ομίλου της στο Nations League - Επόμενος αντίπαλος ξανά η Αγγλία στο «Καραϊσκάκης»
Ακόμα μία τεράστια νίκη πέτυχε η Εθνική Ελλάδας επικρατώντας με 2-0 της Ιρλανδίας στο «Γ. Καραϊσκάκης» για την 4η αγωνιστική του Nations League.

Η Εθνική Ελλάδας ήταν πολύ ανώτερη των Ιρλανδών και τους κέρδισε για δεύτερη φορά μέσα σε έναν μήνα, μετά τη νίκη στο Δουβλίνο με 2-0.

Σκόρερ για την Ελλάδα ήταν ο Τάσος Μπακασέτας που νίκησε τον κίπερ των φιλοξενούμενων στο 48ο λεπτό της αναμέτρησης ενώ το τελικό 2-0 έκανε στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Πέτρος Μάνταλος.

Η Εθνική μας παραμένει μόνη πρώτη στον όμιλό της και περιμένει στην επόμενη αγωνιστική την Αγγλία στο «Γ. Καραϊσκάκης» για την μονομαχία που θα κρίνει την κορυφή στο γκρουπ.

Κάνε like στη σελίδα μας στο Facebook και ακολούθησέ μας στο Instagram και στο Twitter γιατί με το https://trelogaidouri.blogspot.com/# θα βρεις ό,τι ψάχνεις!