Παρασκευή 25 Οκτωβρίου 2024

Μάλμε - Ολυμπιακός 0-1

Πραγματοποιώντας ένα εξαιρετικό πρώτο ημίχρονο και ένα μεστό δεύτερο, ο Ολυμπιακός πήρε πολύτιμη νίκη με 1-0 επί της Μάλμε στο «Μάλμε Νιου Στάντιον» για την 3η αγωνιστική της League Phase του UEFA Europa League, φτάνοντας στους έξι βαθμούς στη διοργάνωση.
Οι παίκτες του Χοσέ Λουίς Μεντιλίμπαρ ήταν καταιγιστικοί στα πρώτα 45 λεπτά, έχοντας δοκάρι με τον Ζέλσον Μαρτίνς (10’) και γκολ με τον Αγιούμπ Ελ Κααμπί (30’), με τον Μαροκινό να αστοχεί σε πέναλτι στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης. Λίγα πράγματα από τους Σουηδούς που ηττήθηκαν για δεύτερο φορά εντός έδρας – η πρώτη από τη Ρέιντζερς (0-2), προσεχή αντίπαλο των Πειραιωτών.

Κίτρινες κάρτες: Λουκιλί, Πένια – Κάρμο, Ελ Κααμπί, Τζολάκης

Κόκκινες κάρτες: –

Μάλμε (Χένρικ Ρίντστρεμ): Ντάλιν, Στρίγκερ, Ρέσλερ, Γιάνσον, Μπουζανέλο, Γιόνσεν (70′ Ρόσενγκρεν), Πένια, Αλί (70′ Μπεργκ), Λουκιλί (60′ Κρίστιανσεν), Μπολίν, Μποτχάιμ (81′ Ρικς).

Ολυμπιακός (Χοσέ Λουίς Μεντιλίμπαρ): Τζολάκης, Κοστίνια, Ρέτσος, Κάρμο, Ορτέγκα (11′ Πιρόλα – 78′ Ντάνι Γκαρθία), Έσε, Μουζακίτης (78′ Κωστούλας), Ροντινέι, Τσικίνιο, Ζέλσον (85′ Στάμενιτς), Ελ Κααμπί (85′ Μασούρας).

Κάνε like στη σελίδα μας στο Facebook και ακολούθησέ μας στο Instagram και στο Twitter γιατί με το https://trelogaidouri.blogspot.com/# θα βρεις ό,τι ψάχνεις!