Ηλεκτρονικό ταχυδρομείο *

Μήνυμα *

SUPER LEAGUE

Κυριακή 14 Μαΐου 2023

Super League: Δεν ξανάγινε τέτοιο φινάλε - Η Λαμία έριξε τον Ιωνικό κατηγορία με τρομερή ανατροπή

Η Λαμία βρέθηκε πίσω στο σκορ με 2-0 στο ημίχρονο, αλλά με υπέροχα γκολ ισοφάρισε 2-2, κέρδισε την παραμονή στη Super League και καταδίκασε σε υποβιβασμό τον Ιωνικό. Τα αποτελέσματα και η τελική βαθμολογία των play outs
Δραματικό φινάλε στη μάχη της παραμονής στη Super League!

Ο Ιωνικός ήθελε μόνο νίκη κόντρα στη Λαμία και βρέθηκε να κρατάει την τύχη στα χέρια του, καθώς προηγήθηκε με 2-0 στο ημίχρονο της αναμέτρησης στη Νίκαια.

Ωστόσο, η Λαμία του Λεωνίδα Βόκολου έδειξε τεράστια ψυχικά αποθέματα, ισοφάρισε σε 2-2 και ήταν αυτή που πανηγύρισε την παραμονή στην κατηγορία, καταδικάζοντας τους Νικαιώτες σε υποβιβασμό στη Super League 2, μετά τον Λεβαδειακό.