Σάββατο 14 Δεκεμβρίου 2019

Ξάνθη - ΑΕΚ 0-1

Με τον καλύτερο τρόπο συνδυάστηκε το ντεμπούτο του Μάσιμο Καρέρα στον πάγκο της ΑΕΚ, καθώς η «Ένωση» το βράδυ του Σαββάτου έφυγε με ένα σημαντικό «τρίποντο» από τα «Πηγάδια».
Οι «κιτρινόμαυροι», χάρη σε τέρμα του Γαλανόπουλου στο 82ο λεπτό, επιβλήθηκαν με 1-0 σκορ της Ξάνθης, για την 14η αγωνιστική της Super League και με τη δεύτερη συνεχόμενη νίκη τους έφτασαν τους 24 βαθμούς.

Αξίζει να σημειωθεί ότι από το 76ο λεπτό οι γηπεδούχοι αγωνίστηκαν με 10 παίκτες, λόγω της αποβολής του Φασίδη.

Κίτρινες: Τζουρίσκοβιτς, Μπαριέντος, Καμαρά, Φασίδης, Στάρτζεον, Σβάρνας,

Κόκκινες: Φασίδης (77') με δεύτερη κίτρινη

Ξάνθη: (Γιώργος Παράσχος): Αμπάντ, Στούρτζεον, Φασίδης, Κοβάσεβιτς, Τζουρίσκοβιτς (73' Nτε Αμορίμ), Μαλεζάς, Μπαριέντος (81' Τερκί), Λισγάρας (86' Εντουάρντο), Καρασαλίδης, Καμαρά, Σόσα.

ΑΕΚ: (Μάσιμο Καρέρα): Μπάρκας, Τσιγκρίνσκι, Οικονόμου, Σβάρνας (80' Βέρντε), Χουλτ, Μπακάκης, Κρίστιτσιτς, Γαλανόπουλος, Μάνταλος, Λιβάγια (88' Σιμόες), Ολιβέιρα (93' Γιακουμάκης).

Κάνε like στη σελίδα μας στο Facebook και ακολούθησέ μας στο Instagram και στο Twitter γιατί με το https://trelogaidouri.blogspot.com/# θα βρεις ό,τι ψάχνεις!