Σάββατο 3 Δεκεμβρίου 2016

Μάντσεστερ Σίτι - Τσέλσι 1-3

Η Τσέλσι πέρασε σαν τρένο μέσα απο το το Eithad Stadium νικώντας με 3-1 την γηπεδούχο Μάντσεστερ Σίτι.
Στο σκόρ προηγήθηκαν οι γηπεδούχοι με αυτογκόλ του Cahill στίς καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, για να ισοφαρίσει η Τσέλσι στο 60ο λεπτό με τον Diego Costa.

O Willian στο 70 έκανε το 1-2 για να έρθει το νικητήριο γκόλ για την ομάδα του Antonio Conte στο 90ο λεπτό απο τον Hazard την στιγμή που η Μάνστεστερ Σίτι πίεζε για την ισοφάριση.

Στίς καθυστερήσεις του αγώνα αποβλήθηκαν οι Aguero στο 90+6 και ο Fernandinho στο 90+7 απο την Μάντσεστερ Σίτι.

Με αυτή τη μεγάλη νίκη η Τσέλσι έφτασε στους 34 βαθμούς και παραμένει στην πρώτη θέση στη βαθμολογία της Premier League αφήνοντας πλέον τη Σίτι 4 βαθμούς πιο πίσω ενω η Λίβερπουλ που έχει 30 βαθμούς παίζει αύριο με την Bournemouth.