Μήνυμα *

SUPER LEAGUE

Κυριακή 27 Σεπτεμβρίου 2020

ΟΦΗ - Ατρόμητος 2-2

Σε ένα πολύ όμορφο παιχνίδι για την 3η αγωνιστική της Super League ΟΦΗ και Ατρόμητος αναδείχθηκαν ισόπαλοι με σκορ 2-2.
Οι Περιστεριώτες προηγήθηκαν στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους με τον Μανούσο και ισοφάρισαν στις καθυστερήσεις του αγώνα με τον Γούτα, ενώ στο προηγούμενο λεπτό αποβλήθηκε ο Μουνίθ με απευθείας κόκκινη κάρτα.

Οι Κρητικοί σκόραραν με τον Σαρδινέρο στο 49’ και το 56’ και είχαν δοκάρι στο 41’ με το Ναμπί. Μάλιστα, γκολ που σημείωσαν στο τέλος του πρώτου μέρους ακυρώθηκε ως οφσάιντ με τη χρήση VAR.

Γκολ: 45' +1 Μανούσος (Ατρόμητος), 49' Σαρδινέρο (ΟΦΗ), 56' Σαρδινέρο (ΟΦΗ), 90'+3 Γούτας (Ατρόμητος)

Κίτρινες κάρτες: Μεγιάδο, Βούρος, Ουές - Τομάσεβιτς, Ραμπέγιο, Γκάλο, Ρισβάνης

Κόκκινες κάρτες: 90'+2 Μουνίθ

ΟΦΗ (Σίμος): Βάτερμαν, Γιαννούλης, Σελίμοβιτς, Βούρος, Ουές, Κοροβέσης (90'+4 Γιάννου), Ναμπί (88' Στάρτζεον), Νέιρα, Στάικος (78' Μίγγος), Μεγιάδο, Σαρδινέρο (78' Γκαργκαλατζίδης).

Ατρόμητος (Κάναντι): Γιαννιώτης, Γούτας, Στρούγγης (46' Ρισβάνης), Γκάλο, Τομάσεβιτς (42' Νάτσος), Κιβρακίδης, Χαρίσης (65' Μουνίθ), Σάλομον, Ραμπέγιο (80' Ενσικουλού), Γιακουμάκης (46' Ούμπιδες), Μανούσος.

Κάνε like στη σελίδα μας στο Facebook και ακολούθησέ μας στο Instagram και στο Twitter γιατί με το https://trelogaidouri.blogspot.com/# θα βρεις ό,τι ψάχνεις!