Πέμπτη 21 Ιουλίου 2016

Οντ - ΠΑΣ Γιάννινα 3-1 στην παράταση

Ο ΠΑΣ Γιάννινα προκρίθηκε τελικά στην επόμενη φάση του Europa League χάρις σε ενα γκόλ που πέτυχε ο Κούτρης στο 98ο λεπτό.
Στην κανονική διάρκεια του αγώνα η Οντ ισοφάρισε το σκορ του πρώτου αγώνα καταφέρνοντας να πετύχει 3 γκόλ, ενα στο 55ο λεπτό με εύστοχο χτύπημα πέναλτυ του Νορτκβέλε, το 2-0 δυο λεπτά αργότερα με κεφαλιά του Ακαμπουέζε ενω το 3-0 ήρθε στο 89ο λεπτό για τους γηπεδούχους με προβολή του Ρουντ και ετσι το παιχνίδι οδηγήθηκε στην παράταση όπου τελικά ο ΠΑΣ κατάφερε να πετύχει το πολυπόθητο γκόλ και να πάρει αυτός την πρόκριση όπου θα αντιμετωπίσει την Ολλανδική Αλκμααρ.

Οντ (Νταγκ-Άιλεβ Φάγκερμο): Ρόσμπαχ, Ρουντ, Μπέργκε, Χάγκεν, Γκρόγκααρντ, Σάμουελσεν (63' Μπεργκ), Νορντβέλε (84' Μεσούντι), Γιένσεν (101' Νίλσεν), Ακαμπουέζε, Γιόχανσεν, Ζεκνίνι.

ΠΑΣ Γιάννινα (Γιάννης Πετράκης): Πασχαλάκης, Μπέριος, Τζημόπουλος, Μιχαήλ, Καρανίκας, Ναδάλες, Κοζορώνης (94' Δώνης), Λίλα, Ακόστα, Γιάκος (79' Μαμπούλου), Φερφελής (66' Κούτρης).