Τετάρτη 27 Αυγούστου 2014

Στους ομίλους του Champions League ο ΑΠΟΕΛ!

Ο ΑΠΟΕΛ επιστρέφει στους ομίλους τους Champions League, μετά την ευρεία νίκη του με 4-0 επί της Άαλμποργκ στον αγώνα ρεβάνς των πλέι οφ της διοργάνωσης, ο οποίος διεξήχθη στο ΓΣΠ της Λευκωσίας.

Οι Κύπριοι χρειάστηκαν ένα ημίχρονο για να κλειδώσουν το εισιτήριο των ομίλων του Champions League (1-1 ο πρώτος αγώνας). Ο Βινίσιους άνοιξε το σκορ στο 28ο λεπτό και ο Τόμας ντε Βινσέντι διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου. Ο Στάθης Αλωνεύτης στο 64ο λεπτό έκανε το 3-0, ενώ το τελικό 4-0 διαμόρφωσε στο 75' ο Σίλιαν Σέρινταν.

Οι συνθέσεις:

ΑΠΟΕΛ: Πάρντο, Γκιγέρμε, Καρλάο, Αντωνιάδης, Σέρτζιο, Γκόμες, Βινίσιους, Μαντούκα (61' Αλωνεύτης), Μοράις, Σέρινταν (79' Τζεμπούρ), Ντε Βινσέντι (82' Εφραίμ).

Άαλμποργκ: Λάρσεν, Πέτερσεν, Θελάντερ, Μπλάαμπεργκ (62' Γκόρτερ), Ενέβολτσεν, Βουρτς, Ρίσγκααρντ, Τόμσεν, Μπέρστινγκ (46' Ελένιους), Κρίστενσεν (46' Ντάλσγκααρντ), Γιάκομπσεν.