Κυριακή 13 Μαρτίου 2011

Π.Α.Ο.Κ. - Ολυμπιακός 2-1 (vids)

O νόμος της Τούμπας

Το γκολ-πέναλτι του Βιτόλο, έδωσε την πολύτιμη νίκη (2-1) στον Π.Α.Ο.Κ. και ματαίωσε τη "στέψη" των "ερυθρολεύκων" στην φλογισμένη Τούμπα.

12ο λεπτό: Γκολ για τον Ολυμπιακό. Εξαιρετική πάσα του Ιμπαγάσα στον Τζιμπούρ, ο Αλγερινός τελειώνει τη φάση με πλασέ στην κλειστή γωνία του Κρέσιτς.

15ο λεπτό: Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Ρόμενταλ γυρίζει την μπάλα από δεξιά αλλά ο Ζαιρϊ (κάτω από την πίεση του Γκαρσία) δεν μπορεί να σκοράρει.

17ο λεπτό: Σέντρα του Σαβίνι, κεφαλιά του Ιβιτς, η μπάλα κοντράρει και φεύγει κόρνερ.

44ο λεπτό: Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό μετά από κόρνερ του Ζαϊρί και σουτ του Ρόμενταλ. Διώχνει ο Σαβίνι πάνω στη γραμμή.

45ο λεπτό: Γκολ για τον ΠΑΟΚ. Ο Πάρντο κάνει ολέθριο λάθος και ο Κουτσιανικούλης σπρώχνει την μπάλα στα δίχτυα.

48ο λεπτό: Βολίδα του Ετό από πλάγια δεξιά, η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι.

51ο λεπτό: Πάσα του Γκαρσία στην πλάτη της άμυνας, αδύναμο πλασέ του Μουσλίμοβιτς, επεμβαίνει σωτήρια ο Πάρντο.

60ο λεπτό: Σέντρα του Ιμπαγάσα, κεφαλιά του Μοδέστο, η μπάλα άουτ.

69ο λεπτό: Γκολ για τον Π.Α.Ο.Κ. Ο Αβραάμ Παπαδόπουλος απλώνει το χέρι σε μαρκάρισμα του Βιεϊρίνια μέσα στην περιοχή. Ο Κωνσταντινέας καταλογίζει πέναλτι και ο Βιτόλο ευστοχεί.

82ο λεπτό: Σουτ του Ουρτάδο, η μπάλα κοντράρει αλλά ο Κρέσιτς μπλοκάρει.

Διαιτητής: Κωνσταντινέας
Βοηθοί: Γκάγκας, Καρσιώτης