Μήνυμα *

SUPER LEAGUE

Κυριακή 30 Σεπτεμβρίου 2012

“Άλωσε” το Όλντ Τράφορντ μετά από 23 χρόνια η Τότεναμ! (VIDEO)

Μετά από ένα συγκλονιστικό ματς η Τότεναμ επικράτησε με 3-2 της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και έσπασε την κατάρα που την ήθελε να μην κερδίζει στο Όλντ Τράφορντ από το 1989. Πρώτη νίκη με 5αρα για την Λίβερπουλ. Ο Ντζέκο λύτρωσε τη Σίτι. Νικήτρια η Τσέλσι στο ντέρμπι με την Άρσεναλ.

Οι “πετεινοί” που την Πέμπτη θα αντιμετωπίσουν τον Παναθηναϊκό στο ΟΑΚΑ για το Γιουρόπα Λιγκ, κατάφεραν να αιφνιδιάσουν την Γιουνάιτεντ ανοίγοντας το σκορ μόλις στο 2ο λεπτό με τον Βερτόνγκεν. Οι παίκτες του Φέργκιουσον δεν μπόρεσαν να επιβάλλουν τον ρυθμό τους και βρέθηκαν πίσω με δύο τέρματα μετά την καταπληκτική ατομική προσπάθεια και το γκολ του Μπέιλ στο 32΄.

Στο 2ο μέρος οι “κόκκινοι διάβολοι” μπήκαν αποφασισμένοι να επιστρέψουν και η αναμέτρηση πήρε... τρελό ρυθμό στο πρώτο δεκάλεπτο. Στο 51΄ο Νάνι μείωσε, όμως ένα λεπτό αργότερα ο Ντέμπσεϊ έκανε το 3-1. Σχεδόν με την σέντρα, στο 54΄, ο Καγκάβα σκόραρε για το 3-2, όμως αυτό δεν ήταν αρκετό για να αποφύγει την ήττα η Μάντσεστερ, η οποία είδε την Τσέλσι να ξεφεύγει με 4 βαθμούς.