Πέμπτη 20 Ιανουαρίου 2011

Ήττα-σοκ για Μπαρτσελόνα!

Τελικά όλα μπορούν να συμβούν, όταν η υπερομάδα του Γκουαρντιόλα με τα «μηχανάκια του πλεϊστέισον» δεν είναι συγκεντρωμένη,
αφού μετά από 28 αγώνες η Μπάρτσα γεύτηκε το πικρό ποτήρι της ήττας. Βέβαια, είναι μια ήττα που δεν κοστίζει, καθώς είχε κερδίσει 5-0 το προηγούμενο παιχνίδι. Όμως, για την Μπαρτσελόνα του 2010-2011 μιλάμε…

Οι «μπλαουγκράνα» μπήκαν χαλαροί στον αγώνα και ο Μολίνα του τιμώρησε βάζοντας την ομάδα του μπροστά στο σκορ με 2-0 στο 7ο μόλις λεπτό (2’ και 7’). Ο Λιονέλ Μέσι μείωσε σε 2-1 στο 38’ και στο 54’ ο «μικρός μάγος» έχασε πέναλτι, καθώς γλίστρησε την ώρα της εκτέλεσης.

Ο Άρθου στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου είχε διαμορφώσει το σκορ στο 3-1, το οποίο ήταν και το τελικό αποτέλεσμα του αγώνα, αφού στο δεύτερο ημίχρονο δεν άλλαξε κάτι.